EV DEKORASYONU VE EV TADİLATI ÜZERİNE

 

Ev tadilatı her insanın kendine özel olarak ayırdığı bir mekanın daha iyileştirilmesi, insanın ev yaşamındaki bazı aksaklıkları gidermesi, arızanın onarılması mahiyeti ile yürütülmekte olan bir meslektir. Bu iş şüphesiz her insan için oldukça önemli ve itina gerektirmekte olan bir sektördür. Ustalar bir evin tadilatı için muhtemel anlamda kendi evlerine gösterdikleri özenden daha fazlasını göstermek zorundadılar. Her insan yaşamakta olduğu evi beğenmeyebilir, hayallerini süsleyen bir yapıya dönüşmesini isteyebilir. Bu ihtiyaçların gerçekleştirilmesine adına meydana çıkan ev tadilatı sektöründe köşeden köşeye değiştirmek istediğiniz her detayı ustasına belirterek değişimini sağlayabilirsiniz.

 

Örneğin bir mutfağın tesisatının değişmesinde yapılabilecek muhtemel bir hata tekrar aynı sorunlarla karşılaşılmasına zemin oluşturacaktır. Diğer bir örnek üzerinden gidilecek olursa, elektrik tesisatının ve tekrardan regüle edilmesi gibi daha birçok faaliyet durumu, mutfağın değiştirilmesi, odaların birleştirilmesi, banyonun kalebodurları küvetinin değiştirilmesi gibi aktif anlamda iyi bir deneyime ve itinaya, sıkı bir temizliğe ve profesyonel müşteri memnuniyetine bağlı olarak icraa edilmelidir.

 

Ev tadilatı esasen sıva işlerinden tutunda, fayans kaplama ve döşemek gibi, mutfak dolaplarının yapımından, istenen küvet modeline göre banyoyu dizayn edip ona göre küvetin konulması gibi, insanın özel yaşamını daha kaliteli hale getirecek unsurların yapımında bir ustanın oynadığı rol, gerçekten önemlidir.  Bir insanın yaşam standartlarının gelişmesinde, yaşam biçiminin daha farklı bir yöne kaymasında bile olumlu anlamda katkısı vardır. Ayrıca kaliteli ev tadilat firmaları vasıtasıyla hizmet almanız uzun yıllar sıkıntı çekmemenizi sağlar.

 

 

Profesyonel Ev Dekorasyonu Süreci

 

 

Ev dekorasyonu toplumun yaşamsal faaliyetlerini geçirdikleri mekan olan evlerinde değişiklikler yaşanmasıyla daha çok önemli hale geldi. Artık insanlar eskisi gibi oturdukları evi 20-30 sene aynı şekilde kullanmak yerine, onların ihtiyaçlarını daha profesyonel, kullandıkları eşyaları bile daha işlevsel hale getirerek daha elit bir hayat sürmek istiyorlar. Çünkü yeniliklere erişim eskisinden daha hızlı, teknolojik aletlerin gelişim süreci de epey bir hızlı olduğu için insanlar kullandıkları plazma veya LCD televizyonlarını bile yerleştirme amacıyla ev dekorasyon hizmeti almak zorunlu görülmektedir. İşi her daim ehline yaptırmak, dekorasyon hizmetinden faydalanırken bile bir bilene başvurmak gayet yerinde bir hareket olacaktır. Peki profesyonel ev dekorasyon süreci nasıl oluyor bunu merak ediyorsanız şu şekilde anlatabiliriz. 

 

Bir evin dekore edilebilmesi için ilk olarak o ev sahibinin ne yaptırmak istediğini iyi bilmesi gerekir. Sonrasında bunu ustaya anlatacak ve nasıl yapılacağının plan projesi, malzeme yükü ve maliyeti, işçiliği de içinde şekilde düşünerek bir hesap ortaya çıkaracak. Yani kullanacağı çimentosu, alçısı, fayans taşları, musluğu veya herhangi bir dekorasyon malzemesini düşünebilirsiniz, bu gibi maliyetleri hesaplamadan ev dekorasyon inşaası yapılması her zaman yanlıştır.

 

Türkiye’ de tadilat ve dekorasyon işi biraz sıkıntılı desek hiç de yalan olmaz. İnsanlar güvenilir bir şekilde yardım alacak kişileri arıyorlar ama bulamıyorlar. Mesela örnekler üzerinden gidelim, “Ben evimi tadilat yaptırmak istiyorum nereye gideceğim de yaptıracağım, kimle görüşeceğim hiç tanıdığım yok ki, kimseden yardımda alamıyorum. Kimseye güvenemiyorum ben evimin tadilatını kimlere yaptırabilirim ?”  ya da  “Evimi bu yaz dekorasyondan geçireyim dedim de komşular yaptırdı memnun kalmadı, bizim buralarda da ev dekorasyonu yapan kimseler yok, şimdi hiç tanımadığın adamlara da güvenemiyorsun güvenilir bir usta bulamıyorum. Ahh nerde eski zamanlardaki gibi ustası gelsin de  yapıversin diyemiyorsun artık.” gibi sözleri duyabilirsiniz.  

 

 

Ev Tadilat Firmaları

 

 

Piyasa üzerinde bugün ustaların ücretlendirmelerine bakıldığında oldukça pahalı ve aşırı miktarlarda bedel istendiğine çoğumuz şahit olabiliyoruz. Mesela bir ev dekorasyonunda sadece duvar kırdırma gibi basit yollu güç isteyen bir işin karşılığı olarak akıl almaz fiyat rakamı çıkarılabiliyor. Bunun önüne geçebilmek adına internet üzerinde projeler oluşturulmaya, rekabet ortamı kurgulanmaya başlandı.

 

Günümüz çağı itibari ile her işin ehlini ustasını, deneyimli elemanını bulabileceğiniz platformları ayağınıza kadar getiriyor. Çoğu kişi tarafından da önerilen, insanların sık sık usta bulmak istediklerinde ustasigelsin.com üzerinden iletişim sağlayan insanlar her zaman memnun kalıyorlar. Ustasigelsin’in en faydalı yanlarından biri de ev tadilat firmaları deneyimsel özellikleri ve uzman olduğu alanları bilerek iletişim kurmanızı sağlıyor. 

 

Isı Yalıtımı ve Su Yalıtımı Malzemelerinin Özellikleri isimli makalemizi de okuyarak ev tadilatı üzerine farklı fikirler edinebilirsiniz.